Na czym polega oczyszczanie twarzy kwasami PRX?

Na czym polega oczyszczanie twarzy kwasami PRX?

Warto przeczytać

Peelingi z kwasami to popularne zabiegi, które wykonuje się w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrane kwasy oczyszczają, odmładzają skórę, przyspieszają jej regenerację, likwidują blizny, przebarwienia i inne niedoskonałości. Prawdziwą innowacją jest oczyszczanie twarzy kwasami PRX-T33, które widocznie spłycają zmarszczki, blizny potrądzikowe i inne głębokie zmiany skórne, nie powodując przy tym efektu złuszczenia naskórka.

Jak działa oczyszczanie twarzy kwasami?

Peelingi medyczne cieszą się niesłabnącą popularnością wśród lekarzy i pacjentów klinik medycyny estetycznej. Dostępnych jest wiele preparatów, które mają rozmaite właściwości, w zależności od rodzaju kwasu czy jego stężenia. Substancje te nie tylko złuszczają martwy naskórek i zmniejszają przebarwienia skóry, ale też hamują łojotok, redukują blizny i rozstępy, odmładzają, stanowią przygotowanie do innych zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z takich wszechstronnych zabiegów oczyszczania twarzy kwasami jest PRX-T33.

Zabieg ten polega na nałożeniu na skórę kilku warstw żelu z kwasami, jedna po drugiej, a następnie wmasowaniu całości ruchami liftingującymi. Liczba warstw jest zależna od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz grubości i właściwości skóry. Zazwyczaj są to trzy warstwy, ale mogą być także dwie lub cztery. Zabieg kończy usunięcie preparatu za pomocą chusty nasączonej wodą i nałożenie kremu nawilżającego.

Czym wyróżnia się zabieg PRX?

Oczyszczanie twarzy kwasami polega na zastosowaniu konkretnego kwasu organicznego lub mieszanki kwasów w odpowiednim stężeniu. Zabieg PRX, dostępny w warszawskiej Klinice Miracki, to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie peelingów chemicznych. Specjalnie dobrana kombinacja kwasów ma nie tylko właściwości oczyszczające, ale też prowadzi do biorewitalizacji skóry twarzy.

Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym 5% powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia się skóry. Fenomen PRX polega na połączeniu właściwości liftingujących i odmładzających z oczyszczającymi i wybielającymi. Substancje zawarte w preparacie docierają do środkowej warstwy skóry i pobudzają receptory do wytwarzania włókien kolagenowych i nawadniania komórek, dzięki czemu następuje naciągnięcie i wypchnięcie załamań skóry oraz widoczne spłycenie zmarszczek.

Peeling PRX daje najlepsze rezultaty, gdy wykonywany jest w seriach po 5 zabiegów w tygodniowych odstępach. Jednak już po pierwszym zabiegu można zauważyć widoczną poprawę kondycji skóry.

Kiedy zdecydować się na peeling medyczny kwasem PRX?

Ze względu na swoje właściwości peeling PRX może być wykonany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również w lecie, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peelingów medycznych. Do nielicznych przeciwwskazań należą: podrażnienia skóry, stan zapalny, opryszczka, uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, a także ciąża i laktacja.

Wskazania do oczyszczania twarzy kwasami PRX-T33 to:

  • utrata napięcia i jędrności skóry twarzy oraz dekoltu,
  • zmarszczki,
  • łojotokowa i zanieczyszczona cera,
  • poszarzała i zmęczona skóra,
  • rozstępy, blizny potrądzikowe i zanikowe,
  • przebarwienia skóry.

Oczyszczanie twarzy kwasami PRX jest szczególnie polecane osobom posiadającym blizny, zwłaszcza zanikowe i potrądzikowe. Kwasy doskonale nawadniają komórki i wyrównują linię skóry. W celu osiągnięcia najlepszych efektów często łączy się peeling kwasem PRX z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Synergistyczne działanie różnych procedur sprawia, że można osiągnąć dużo lepsze rezultaty niż w przypadku stosowania ich osobno. Kilka zabiegów wykonanych podczas jednej wizyty, pozwala działać na różne poziomy skóry w sposób kompleksowy i osiągać spektakularne efekty.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments